לימודי נהיגה יכשירו אתכם לשבת מאחורי ההגה.

אצלינו בתלמים מרכז הדרכות, תמצאו הכשרות אלו:

לימודי נהיגה בטרקטור
לימודי נהיגה בטרקטורון
לימודי נהיגה במלגזה
לימודי נהיגה בכלי צמ"ה שונים, ולימודי עבודה בגובה.

במיוחד כאשר הולכים על לימודי נהיגה על כלי שטח, כמו לימודי נהיגה על טרקטור או לימודי נהיגה על טרקטורון, חשוב להבין כי חוקי הנהיגה על כלים אלה שונים מחוקי הנהיגה בכביש, או על רכב "רגיל". לכן, חשוב לשים לב כי לימודי נהיגה על כלים אלה נעשה במקצועיות. חשוב ש לימודי נהיגה שתבחרו, יהיו בבית ספר אמין ומקצועי, בעל מספיק נסיון מאחוריו, על מנת לספק לכם כלים לנהיגה בטוחה. לימודי נהיגה על כלי שטח שכאלה לפעמים מספקת כלים שמצילים חיים בנהיגת שטח!

לימודי נהיגה – כמה שיעורים צריך?

מנינמום שיעורים במהלך לימודי נהיגה על מנת לקבל רישיון, הוא שישה שיעורי נהיגה לבעלי רישיון קודם, על מנת לקבל רשיון לטרקטור או רשיון לטרקטורון. השיעורים צריכים להיות בני 40 דקות לפחות, וחשוב שייעשו על ידי בעל מקצוע מנוסה. לימודי נהיגה בטרקטור ולימודי נהיגה בטרקטורון כוללים גם מבחן עיוני (תיאוריה) ומבחן מעשי (טסט) בטרקטור. לימודי נהיגה במלגזה הם שונים מעט, מפני שמשרד הרישוי מחייב הדרכה נפרדת על מלגזה וכן מבחן והיתר לנהיגת מלגזה.

לימודי נהיגה – מתי אפשר להתחיל?

כולם יודעים ש לימודי נהיגה על טרקטור אפשר להתחיל כבר בגיל 15… רשיון נהיגה לטרקטור תופס גם עבור טרקטורון, אבל קחו בחשבון שבזמן שאפשר להתחיל לימודי נהיגה בגיל 15, רישיון נהיגה בטרקטור או רשיון נהיגה בטרקטורון יכול לקבל ממשרד הרישוי רק מי שהוא בן 16 ומעלה… בנוסף, רישיון נהיגה בטרקטור / רשיון נהיגה בטרקטורון אינו מאפשר נסיעה על הכביש עם כלי שטח אלה אלא רק בדרכי עפר, על פי חוק. על מנת לנהוג טרקטור בכביש, יש להיבחן לרישיון נהיגה מסוג B (רשיון רגיל לרכב, אותו ניתן לקבל מגיל 17).